< sekcia Slovensko

S požiarom pod Chopkom pomáha hasičom aj armáda

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Na Horehroní musia riešiť požiar, ktorý vypukol v nedostupnom lesnom teréne.

Bratislava 8. júla (TASR) - Hasiči momentálne zasahujú v hlavnom meste pri Vodárenskom múzeu na Devínskej ceste a tiež v lesnom teréne v katastri horehronskej obce Bystrá.

V Bratislave hasia požiar trafostanice. "Na mieste je 25 hasičov so šiestimi vozidlami," informovali TASR z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave.

Na Horehroní musia riešiť požiar, ktorý vypukol v nedostupnom lesnom teréne. "Hasiči smerovali k požiarisku peši viac ako hodinu, pričom po ďalšou prieskume bol na zásah vyžiadaný vrtuľník Letky Ministerstva vnútra SR," informovala Zuzana Farkasová z Prezídia HaZZ.

Vrtuľník bude čerpať vodu z vodnej nádrže Krpáčovo. "Na mieste zasahujú hasiči z modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí skupina Stred a príslušníci z Brezna, Zvolena a Banskej Bystrice" dodala Farkasová.

S hasením požiaru na Horehroní musela pomáhať aj armáda. Bol nasadený vrtuľník Black Hawk. "Vojaci opäť pomáhajú s hasením požiaru. Tentokrát v ťažko dostupnom teréne v katastri obce Bystrá (pod Chopkom). Na hasenie bol po absolvovaní predpísaného výcviku po prvýkrát nasadený vrtuľník UH 60 M Black Hawk," informoval hovorkyňa Ministerstva obrany Danka Capáková.