< sekcia Slovensko

Hasiči odoberajú vzorky ľuďom s podozrením na COVID-19 aj v nedeľu

Hasiči pri odbere vzoriek na Strednej odbornej škole PZ v Pezinku, 5. apríla 2020. Foto: FB HaZZ

Aktuálne odoberajú vzorky repatriantom aj vo Vojenskom obvode Lešť, a to hneď tri posádky Horskej záchrannej služby z Banskej Bystrice, Trenčína a zo Žiliny.

Bratislava 5. apríla (TASR) – Hasiči vykonávajú odbery vzoriek u osôb s podozrením na ochorenie COVID-19 vo viacerých miestach Slovenska aj počas nedele, a to s najvyšším stupňom ochrany. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Ako priblížila, posádka hasičskej záchrannej služby z Trnavy vykonávala odbery na Strednej odbornej škole Policajného zboru v Pezinku, vzorky následne previezla do špeciálnych laboratórií Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Bratislave.Odbery sa uskutočnili tiež v Kúpeľno-liečebnom ústave Ministerstva vnútra SR Družba v Bardejove, kde ich odobrala posádka hasičov z Prešova. Rovnako sa tak stalo na Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši, kde odbery realizovala posádka zo Žiliny, a v Inštitúte pre verejnú správu v Bratislave, kde vzorky odoberala posádka z Radlinského ulice.

Aktuálne odoberajú vzorky repatriantom aj vo Vojenskom obvode Lešť, a to hneď tri posádky Horskej záchrannej služby z Banskej Bystrice, Trenčína a zo Žiliny. S odbermi sa bude pokračovať aj v karanténnom zariadení v Gabčíkove, kam smerujú hasiči z Nitry.