Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Slovensko

Hlas-SD bude rokovať so Smerom-SD, ak ich oslovia, potvrdil E. Tomáš

Na snímke predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini (vpravo) a ďalší členovia strany sa účastnia na brífingu počas volebnej noci vo volebnej centrále strany v Bratislave v nedeľu 1. októbra 2023. Foto: TASR - Michal Svítok

Líder hnutia OĽANO a priatelia Igor Matovič si myslí, že koalícia vznikne zo strán Smer-SD, Hlas-SD a SNS a vráti sa mafiánsky štát.

Bratislava 1. októbra (TASR) - Hlas-SD bude rokovať so stranou Smer-SD, ak ju osloví. Potvrdil to podpredseda Hlasu-SD Erik Tomáš v diskusii televízie Joj. Podpredsedníčka PS Lucia Plaváková deklarovala, že urobia všetko preto, aby líder Smeru-SD Robert Fico krajinu neriadil.

"Bude to rozhodnutie kolektívne, povieme to naraz po rokovaniach," povedal Tomáš s tým, že hodnotovo je im bližší Smer-SD. Podotkol, že Hlas-SD má silnú pozíciu pri rokovaniach. Plaváková zase priblížila, že sa budú snažiť o neformálne rozhovory so všetkými stranami, ktoré sa do parlamentu dostali s výnimkou Smeru-SD a SNS.

Líder hnutia OĽANO a priatelia Igor Matovič si myslí, že koalícia vznikne zo strán Smer-SD, Hlas-SD a SNS a vráti sa mafiánsky štát. Podpredseda SaS Branislav Gröhling považuje za dôležité postaviť demokratickú vládu bez Smeru-SD a SNS a aby vznikla demokratická vláda, nie vláda rozkrádania a korupcie.