< sekcia Slovensko

HLINA: Nočné rokovanie bude aj pred Paškovou vilou

Alojz Hlina Foto: TASR/Štefan Puškáš

Dnes o 23.00 hod. osobne doručí Alojz Hlina do jeho kancelárie v budove NR SR návrh Memoranda.

Bratislava 8. októbra (TASR) - Predseda NR SR P. Paška dnes opäť o kúsok odkryl tajomstvá jeho duše a predstavil svoju a smerácku víziu parlamentarizmu. V prípade, že parlament rokuje stále a odvolávať ministra budeme v noci, lebo podľa predsedu NR SR to nie je nič zvláštne, tak aj predseda parlamentu musí byť pripravený plniť si svoje povinnosti rovnako v plnej forme bez ohľadu na to, či je noc či deň. Dokonca, ako predseda mal by ísť príkladom.

Dnes (8.10.) mu o 23.00 hod. osobne doručím do jeho kancelárie v budove NR SR návrh Memoranda. Verím, že bude úradovať. Memorandum, zatiaľ ho pracovne nazvime „Memorandum o nevyhnutnosti nočného rokovania“, bude deklarovať vzájomné pochopenie v prípade, že ak je nevyhnutné rokovať, tak treba rokovať aj v noci a bude dôležitým príspevkom k tomu, aby sa naša vzájomná komunikácia posunula.

Toto memorandum v praxi znamená, že v prípade, že prebehne nočné zasadnutie o odvolávaní ministra J. Richtera v parlamente, tak rovnako prebehne i nočné zasadnutie Výboru za krajšie Košice a ochranu pred úžerníkmi pred jeho vilou v mestskom parku v Košiciach. Tak ako je predpoklad, že rokovanie o odvolávaní J. Richtera bude búrlivé, existuje rovnako predpoklad, že i zasadnutie Výboru za krajšie Košice a ochranu pred úžerníkmi bude búrlivé.