Quantcast
< sekcia Slovensko

Hossa po vyznamenaní: Tvrdou prácou sa dajú dosiahnuť veľké veci

Na snímke vľavo prezidentka SR Zuzana Čaputová a vpravo Marián Hossa si prebral Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenskej republiky v oblasti športu počas slávnostného ceremoniálu udeľovania štátnych vyznamenaní 8. mája 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Je to práca od mojich piatich rokov. Som rád, že si ju niekto váži a že môžem byť aj vzorom pre mládež, zdôraznil Hossa.

Bratislava 9. mája (TASR) - Tvrdou prácou sa dajú dosiahnuť veľké veci. Bývalý hokejista Marián Hossa to uviedol po tom, ako mu prezidentka SR Zuzana Čaputová v nedeľu (8. 5.) udelila štátne vyznamenanie Rad Ľudovíta Štúra II. triedy za mimoriadne zásluhy o rozvoj Slovenskej republiky v oblasti športu.

Trojnásobný víťaz Stanleyho pohára vníma vyznamenanie ako obrovskú poctu. "Je to práca od mojich piatich rokov. Som rád, že si ju niekto váži a že môžem byť aj vzorom pre mládež," zdôraznil. Mladým športovcom odkázal, že aj keď sa "nie vždy darí počas cesty za svojím snom, treba iba vstať a ísť ďalej".Prezidentka SR Zuzana Čaputová v nedeľu ocenila 25 osobností spoločenského, kultúrneho a športového života, z toho šesť in memoriam. Štátne vyznamenania udelila aj tento rok v náhradnom termíne. Ceremoniál sa uskutočnil v budove Slovenskej filharmónie v Bratislave.