< sekcia Slovensko

I. Korčok rokoval s partnermi zo Slovinska, Česka a Rakúska

Na snímke Ivan Korčok, archívne foto. Foto: TASR Jakub Kotian

Stretnutie ministrov potvrdilo, že všetky zúčastnené krajiny si želajú spoločný prístup v boji so súčasnou druhou vlnou pandémie.

Bratislava 15. septembra (TASR) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok sa v utorok na pozvanie slovinského rezortného partnera Anže Logara zúčastnil na stretnutí, na ktorom boli prítomní aj rezortní partneri z Českej republiky a Rakúska. Išlo o tretie podujatie v takomto formáte, nazývanom aj Central 5, predchádzajúce stretnutia sa uskutočnili v júni vo Viedni a v júli v Budapešti. Informoval o tom tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

"V náročnej dobe, akú v súčasnosti zažívame, má spolupráca krajín nášho regiónu ešte väčšiu pridanú hodnotu. Preto ma teší, že sme si dnes mohli vymeniť skúsenosti, i pokiaľ ide o pokrízovú hospodársku obnovu, ktorá predstavuje jednu z hlavných výziev, pred ktorou stoja naše krajiny," uviedol šéf slovenskej diplomacie.

Stretnutie ministrov potvrdilo, že všetky zúčastnené krajiny si želajú spoločný prístup v boji so súčasnou druhou vlnou pandémie. "Žiaľ, naďalej sme svedkami zhoršovania sa epidemiologickej situácie v okolitých krajinách. Preto sme veľa hovorili aj o tejto otázke. Na mieste je stále ostražitosť a pripravenosť zaujať spoločné zodpovedné stanoviská, ako aj prijať adekvátne opatrenia v regionálnom rámci," zdôraznil I. Korčok.

Ministri sa venovali aj aktuálnemu dianiu v Bielorusku. "Sme šokovaní z toho, čo sa deje v Bielorusku, v našom susedstve, preto je dôležité, že už nasledujúci pondelok budeme mať možnosť na Rade pre zahraničné záležitosti Európskej únie schváliť sankcie, ktoré budú nasmerované na režim a nie na ľudí," uzavrel minister.