< sekcia Slovensko

Korčok: SR, Česko a Rakúsko sa dohodli na intenzívnej spolupráci

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Ministri počas videokonferencie skonštatovali, že kríza, v ktorej sme sa ocitli, omnoho viac ako kedykoľvek predtým apeluje na porozumenie a spájanie síl.

Bratislava 21. januára (TASR) – Slovensko, Česko a Rakúsko sa dohodli na intenzívnej a pravidelnej spolupráci v rámci Slavkovského formátu (S3). Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) to uviedol po štvrtkovom rokovaní s ministrom zahraničných vecí Českej republiky Tomášom Petříčkom a spolkovým ministrom pre európske a medzinárodné záležitosti Rakúskej republiky Alexandrom Schallenbergom. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

„Oceňujem, že sme sa s partnermi z Rakúska a Českej republiky dohodli na sérii intenzívnych stretnutí, na ktorých budeme pravidelne konzultovať najdôležitejšie zahraničnopolitické a európske témy,“ vyhlásil Korčok, ktorý stretnutie inicioval.

Ako priblížil slovenský minister, zmyslom tejto trojstrannej spolupráce je sústrediť sa na konkrétne oblasti, v ktorých vieme priniesť pridanú hodnotu. „Chceme byť aktívni a konštruktívni aj na európskej úrovni a chceme, aby nás v tomto duchu vnímali aj naši občania," skonštatoval.

Ministri počas videokonferencie skonštatovali, že kríza, v ktorej sme sa ocitli, omnoho viac ako kedykoľvek predtým apeluje na porozumenie a spájanie síl. V tejto súvislosti zdôraznili pripravenosť viesť aj v rámci rozšíreného formátu S3+ dialóg s ďalšími partnermi v rámci Európskej únie aj mimo nej.