Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 26. február 2024Meniny má Viktor
< sekcia Slovensko

IPčko: Možnosti pomoci obetiam domáceho násilia sú teraz obmedzené

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Občianske združenie IPčko na to poukázalo pri príležitosti Medzinárodného dňa bez násilia, ktorý si spoločnosť pripomína v sobotu (4. 4.).

Bratislava 5. apríla (TASR) - Organizácie, ktoré sa venujú pomoci obetiam domáceho násilia, majú v aktuálnom období epidémie spojenej s novým koronavírusom obmedzené možnosti, aby im poskytli útočisko a bezpečie. Pri príležitosti Medzinárodného deň bez násilia, ktoré si spoločnosť pripomína v sobotu (4. 4.), na to poukázalo občianske združenie (OZ) IPčko.

"Najviac zo všetkého by sme si želali, aby to nebol iba tento deň, ale dni, týždne, mesiace a roky bez násilia. Nemôžeme zmeniť úplne všetko a hneď. Ale môžeme priložiť ruku k dielu," uviedlo IPčko na sociálnej sieti. Vyzýva preto ostatných ľudí, ktorí zažívajú pocit bezpečia a istoty, aby neboli ľahostajní voči tomu, čo sa deje mimo ich domácnosti.

Ako OZ IPčko dodalo, pomôcť sa dá otvorením dverí pre trpiacich ľudí či šírením pomáhajúcich letákov, alebo poskytnutím čísla na Národnú linku pre ženy zažívajúce násilie - 0800 212 212.