Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 29. február 2024
< sekcia Slovensko

Ísť voliť je povinnosť, ľahostajnosť nie je správna, odkazujú seniori

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Barbora Michalíková

Voliť prišla aj 82-ročná Elena Chmelová, a to najmä pre budúcnosť svojich detí a vnukov. Parlamentnými voľbami sa môže na Slovensku podľa nej zmeniť veľmi veľa.

Bratislava 30. septembra (TASR) - Každé voľby sú dôležité, tie parlamentné sú dôležité pre budúcnosť a rozvoj krajiny. Nejsť voliť je ľahostajné. Myslia si to viacerí obyvatelia a klienti Domu tretieho veku na Poloreckého ulici v bratislavskej Petržalke. Tým, ktorí sa dobrovoľne rozhodnú nevyužiť svoje volebné právo, odkazujú, že potom nemajú právo kritizovať.

"Odkedy mám právo voliť, nevynechala som voľby ani jeden rok. Záleží mi na tom, čo sa tu deje. Milujem Slovensko a do zahraničia by som nikdy nešla," uviedla pre TASR 78-ročná Melánia Čipkárová.

Voľby do Národnej rady SR považuje za dôležité, keďže riadenie štátu nezávisí podľa nej len od prezidenta, ale od všetkých, ktorí v parlamente rozhodujú o dôležitých veciach týkajúcich sa všetkých občanov. Voliť podľa nej treba zo srdca a podľa najlepšieho vedomia a svedomia. Ísť voliť považuje za svoje právo, ľahostajnému prístupu k voľbách nerozumie a nepovažuje za správne.

Voliť prišla aj 82-ročná Elena Chmelová, a to najmä pre budúcnosť svojich detí a vnukov. Parlamentnými voľbami sa môže na Slovensku podľa nej zmeniť veľmi veľa. "Myslím si, že k volebným urnám treba pristupovať veľmi zodpovedne a zvážiť, akú budúcnosť si zvolíme," skonštatovala. Nemyslí si, že jeden hlas nevie zavážiť, každý jeden má podľa nej dôležitú cenu. A tým, ktorí voliť nechcú, odkazuje, aby sa po voľbách nesťažovali a "osud, ktorý prichystali voliči, niesli pokojne."

Ísť voliť považuje za svoju povinnosť 80-ročná Eva Veřmiřovská. Záleží jej na tom, v akej krajine by chcela žiť. "O niečo lepšej a súdržnejšej. Lebo momentálne je to všetko trocha rozhádané, rozvrátené," podotkla. Nesúhlasí s názorom, že jeden hlas nemôže zavážiť, voliť podľa nej treba, nie rozmýšľať nad tým, či voliť pôjdem alebo nie.

O svojej povinnosti ísť voliť hovorí aj 92-ročný Stanislav Velický. Každý hlas má podľa neho váhu, sám sa zúčastnil na každých voľbách. "Treba ísť voliť, to je jednoznačné," odkázal.