Quantcast
< sekcia Slovensko

J. Budaj ostáva vo funkcii šéfa envirorezortu, plénum ho neodvolalo

Na snímke vpravo vzadu premiér SR Eduard Heger, vľavo minister životného prostredia SR Ján Budaj (obaja OĽaNO) a vpravo vpredu minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan (nominant OĽaNO) po neúspešnom odvolávaní poslancami NR SR počas 66. schôdze Národnej rady SR 28. júna 2022 v Bratislave. Foto: TASR - Martin Baumann

Návrh na vyslovenie nedôvery Budajovi podali nezaradení poslanci okolo Miroslava Suju, pod zvolanie mimoriadnej schôdze sa podpísali aj poslanci Smeru-SD.

Bratislava 28. júna (TASR) - Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO) ostáva vo funkcii. Poslanci Národnej rady (NR) SR v utorok nepodporili opozičný návrh na jeho odvolanie. Za bolo 52 zo 136 prítomných poslancov, 83 boli proti a jeden poslanec nehlasoval.
Na snímke hlasovacia tabuľa po neschválenom odvolávaní ministra životného prostredia SR Jána Budaja (OĽaNO) poslancami NR SR počas 66. schôdze Národnej rady SR 28. júna 2022 v Bratislave.
Foto: TASR - Martin Baumann

Návrh na vyslovenie nedôvery Budajovi podali nezaradení poslanci okolo Miroslava Suju, pod zvolanie mimoriadnej schôdze sa podpísali aj poslanci Smeru-SD. Ministrovi vyčítali nezvládanie manažmentu situácie v súvislosti s medveďom hnedým. Kritizovali ho aj v iných súvislostiach, zlyhal podľa nich napríklad aj pri riešení ekologickej havárie na rieke Slaná. Vláda návrh opozície odmietla.