< sekcia Slovensko

J. Čižnár dočasne pozastavil funkciu prokurátorovi B. Palovičovi

Jaromír Čižnár, archívna snímka. Foto: TASR Martin Baumann

Čižnár pozastavil Palovičovi funkciu ešte v novembri na základe návrhu krajskej prokurátorky v Bratislave Ivety Kopčovej.

Bratislava 6. decembra (TASR) – Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár dočasne pozastavil funkciu prokurátorovi Bystríkovi Palovičovi až do právoplatného skončenia disciplinárneho konania. Informoval o tom Denník N. TASR to potvrdila hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová.

Bystrík Palovič je prokurátorom Okresnej prokuratúry Bratislava I, ktorý mal komunikovať s Marianom K. cez šifrovanú aplikáciu Threema. Koncom augusta mu Národná kriminálna agentúra zabavila telefón v súvislosti s trestným stíhaním zločinov zneužitia právomoci verejného činiteľa, korupcie a podplácania.

V komunikácii s Marianom K. sa mal dohadovať o ovplyvňovaní trestných stíhaní Mariana K. Palovič dozoroval aj trestné stíhanie advokáta a vtedajšieho poslanca Národnej rady (NR) SR Daniela Lipšica a poslanca NR SR Gábora Grendela (OĽaNO).

Čižnár pozastavil Palovičovi funkciu ešte v novembri na základe návrhu krajskej prokurátorky v Bratislave Ivety Kopčovej. Tú v ten istý deň Čižnár odvolal z jej pozície z dôvodu prieťahov, keď nepodala osem rokov obžalobu na Lóranta K. z pokusu o úverový podvod. Lórant K. mal byť komplicom Dobroslava Trnku pri vydieraní akcionára Penty Jaroslava Haščáka.