Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 9. jún 2026Meniny má Stanislava
< sekcia Slovensko

J. Haščáka som v čase Gorily ani nepoznal, tvrdí M. Glváč

Foto: TASR/Pavel Neubauer

V údajnom spise SIS sa tvrdí, že Haščák sa mal na prelome rokov 2005 a 2006 stretávať so súčasným ministrom a "vedel, ako rozmýšľa".

Bratislava 15. apríla (TASR) - Minister obrany Martin Glváč (Smer-SD), ktorého meno sa spomína v údajnom spise tajnej služby Gorila, sa v čase, keď mal vzniknúť, s členom finančnej skupiny Penta Group Jaroslavom Haščákom ešte ani nepoznal. V rozhovore pre TASR to povedal samotný šéf rezortu obrany.

V údajnom spise SIS sa tvrdí, že Haščák sa mal na prelome rokov 2005 a 2006 stretávať so súčasným ministrom a "vedel, ako rozmýšľa". Podnikateľ mal pritom údajne o Glváčovi povedať, že je jediným inteligentným predstaviteľom Smeru-SD. Ostatných ľudí pritom údajne označil za neschopných. Haščák pravosť spisu už v minulosti spochybnil.

"Keďže vieme, kedy bola tá Gorila, tak v tom čase som pána Haščáka vôbec nepoznal a mňa teší, že ma takto odmenil svojím výrokom. Odvtedy som ho možno na dvoch recepciách niekde videl a viem teda, kto to je, aj sme si možno pripili a podali ruku. Nevedel som, že je 'závadová' osoba," komentoval minister obrany.