Quantcast
< sekcia Slovensko

J. Naď: K téme zvyšovania platov učiteľov a daní bude ešte debata

Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO), foto z archívu. Foto: TASR - Pavol Zachar

Rovnako by sa malo podľa Naďa rokovať aj o tom, ako sa parlament vysporiada s výhradami prezidentky Zuzany Čaputovej k protiinflačnému balíku.

Bratislava 8. júna (TASR) – O zvyšovaní platov učiteľov a niektorých daní sa na stredajšom zasadnutí vlády napokon nerokovalo. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) pred odchodom z rokovania oznámil, že téma sa síce otvorila, no podľa jeho informácií má k nej byť ešte debata medzi premiérom Eduardom Hegerom (OĽANO) a dotknutými ministrami.

"To, čo som zachytil predtým, ako som odišiel, bolo, že sa pán predseda vlády SR a minister financií a školstva ešte na túto tému stretnú," povedal. Rovnako by sa malo podľa Naďa rokovať aj o tom, ako sa parlament vysporiada s výhradami prezidentky Zuzany Čaputovej k protiinflačnému balíku.

Predloženie návrhu zákona na zvýšenie platov učiteľov v spojení s návrhom so zvyšovaním daní za hazard, lieh či vyššími daňami pre bohaté firmy, ktoré podliehajú regulovanému odvodu, avizoval pred rokovaním vlády minister financií Igor Matovič (OĽANO).