Quantcast
< sekcia Slovensko

Mikulec: S Bučkom som 20 rokov neriešil vôbec nič, neboli sme kontakte

Na snímke minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), foto z archívu. Foto: TASR Martin Baumann

Šéf rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽANO) taktiež nechce o prípade špekulovať.

Bratislava 26. januára (TASR) - V prípade smrti bývalého riaditeľa Vojenskej spravodajskej služby (VSS) Petra Bučku si treba počkať na výsledky oficiálneho vyšetrovania, povedal pred stredajším zasadnutím vlády minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Šéf rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽANO) taktiež nechce o prípade špekulovať. Potvrdil však, že Bučkovo pôsobenie vo vojenskom spravodajstve sa skončilo v 90. rokoch.

"S príchodom Mikuláša Dzurindu a nového vetra zahraničnej a bezpečnostnej politiky SR ukončil pán Bučka svoje pôsobenie vo vojenskom spravodajstve. Od tohto momentu neparticipoval na činnosti vojenského spravodajstva vôbec, ale evidovali sme z rôznych informácií, že sa pohybuje v blízkosti skupiny okolo pána Jahnátka a pána Bödöra," uviedol Naď.Minister vnútra sa vzhľadom na uskutočňované vyšetrovanie nechcel k prípadu bližšie vyjadrovať. Bučku poznal počas jeho pôsobenia vo vojenskom spravodajstve, odvtedy sa nestýkali. "Ja som s ním približne 20 rokov neriešil absolútne nič, neboli sme v žiadnom kontakte," povedal. Vie o ňom, že pracoval aj na ministerstve hospodárstva.

Bučkovu smrť vyšetruje Národná kriminálna agentúra ako podozrenie z úkladnej vraždy. Polícia uviedla, že vo veci bola nariadená pitva. Vzhľadom na súčasné štádium trestného konania zatiaľ neposkytla bližšie informácie. Mŕtveho muža mali nájsť v kameňolome Slovenského vodohospodárskeho podniku v Bratislave pri Devíne ešte v utorok (25. 1.) popoludní.