Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. december 2023Meniny má Edmund
< sekcia Slovensko

Jednotkou kandidátky SNS je A. Danko, päťkou T. Taraba

Na snímke fotografia predsedu mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka na tlačovej konferencii, na ktorej predstavil kandidátnu listinu strany pred septembrovými predčasnými parlamentnými voľbami vo Zvolene v sobotu 10. júna 2023. Foto: TASR- Ján Krošlák

K ďalším menám na kandidátke bude patriť na 12. mieste Martina Šimkovičová, 18. miesto patrí Milanovi Belicovi.

Zvolen 10. júna (TASR) - Predseda Andrej Danko ako jednotka kandidátky, potom traja jej podpredsedovia a na piatom mieste Tomáš Taraba - to je čelo kandidátnej listiny Slovenskej národnej strany (SNS) pre nadchádzajúce parlamentné voľby. Pre TASR to v sobotu vo Zvolene uviedol predseda SNS.

"Ďalšie tri miesta sú vyčlenené pre ďalšie vedúce osobnosti SNS a desiatka je vyhradená pre človeka, ktorý k nám prišiel spolu s Tomášom Tarabom," informoval Danko ďalej.

K ďalším menám na kandidátke bude patriť na 12. mieste Martina Šimkovičová, 18. miesto patrí Milanovi Belicovi. Na poslednom mieste kandidátky je Rudolf Huliak, predseda Národnej koalície/Nezávislí Kandidáti.

Na kandidátke sú tiež Adam Lučanský, Miroslav Radačovský, Michal Radačovský a Roman Michelko. Kandidátka je dotvorená členmi SNS, primátormi a starostami z radov SNS. Na listine sú tiež primátori miest Holíč, Spišská Nová Ves, Hnúšťa a Nová Baňa.

Ako Danko ďalej uviedol, verí, že strana sa dostane do parlamentu a bude rozhodujúcim článkom pri formovaní budúcej vládnej koalície. "Ak sa národné sily nespoja, Slovensko bude ďalej v područí Bruselu," uviedol. "To, či SNS bude alebo nebude v parlamente, zásadne rozhodne o tom, kam sa Slovensko poberie," myslí si. Verí, že vládu budú zostavovať strany Smer-SD, Hlas-SD a SNS.

Ako vzory v politike a v spôsoboch vládnutia vidí napríklad poľskú stanu Právo a spravodlivosť, ale aj maďarský Fidesz. "Chceme modernú politiku, nie nacionálnu, nie fašistickú," zdôraznil. "My nemáme problém pokloniť sa pamiatke 9. mája, pamiatke SNP," dodal.

Podľa Danka Slovensko tri predchádzajúce roky trpelo. "Nikdy tu tak nepadali firmy, neboli ohrození podnikatelia," poznamenal. "Toto šialenstvo sa musí skončiť," dodal. Vyhradil sa pritom voči Progresívnemu Slovensku i prezidentke SR Zuzane Čaputovej a pripomenul, že SNS bude mať svojho kandidáta na prezidenta.

Strana v prípade, že sa dostane do vlády, chce zvýšiť dôchodky o 100 eur, urýchliť výstavbu diaľnic a pomôcť mladým ľudom s hypotékami.