Quantcast
< sekcia Slovensko

J.Naď: Rozhodnutie M.Krajčího je prejavom najvyššej politickej kultúry

Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) sa rozpráva s novinármi pred 84. rokovaním vlády SR v Bratislave 12. marca 2021. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Krajčí oznámil, že svoju demisiu podá už v piatok. Pôvodne mal odchádzať postupne s tým, že bude ešte niekoľko týždňov pomáhať novému šéfovi rezortu.

Bratislava 12. marca (TASR) - Fakt, že minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) oznámil, že v piatok podá demisiu, je dostatočným dôvodom na to, aby sa nehľadali ďalšie argumenty pre spochybňovanie fungovania koalície. Pred rokovaním vlády to povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).

Je presvedčený, že Krajčí neurobil na svojom poste žiadny morálny ani politický prešľap, podľa jeho názoru nie je korektné ani spochybňovať jeho odborné rozhodnutia. "Jeho krok, ktorý má zmierniť napätie v koalícii, je prejavom najvyššej politickej kultúry," povedal minister obrany. Koaličným partnerom zároveň odkázal, že je čas "prestať politikárčiť a začať pracovať pre ľudí".Krajčí oznámil, že svoju demisiu podá už v piatok. Pôvodne mal odchádzať postupne s tým, že bude ešte niekoľko týždňov pomáhať novému šéfovi rezortu. Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽANO) vo štvrtok (11. 3.) avizoval, že Krajčí by mal odísť až vtedy, keď sa rozbehne očkovanie Sputnikom V. Postup OĽANO vyvolal opätovné koaličné pnutie.