Quantcast
< sekcia Slovensko

Kancelária prezidenta organizuje letnú školu klimatických lídrov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Program bude pozostávať zo série odborných prednášok, exkurzií a workshopov vedených expertmi s profesionálnymi skúsenosťami v oblasti klimatickej zmeny.

Bratislava 4. júla (TASR) - Kancelária prezidenta (KP) SR organizuje v termíne od 22. do 26. augusta letnú školu klimatických lídrov. Zúčastniť sa na nej môže 25 vybraných uchádzačov. Záujemcovia z radov študentov vysokých škôl vo veku od 18 do 26 rokov sa môžu hlásiť do 17. júla. Podmienkou je plynulá angličtina. TASR o tom informoval Lukáš Laczko z odboru komunikácie KP SR.

Pilotný ročník letnej školy bude hlavnou aktivitou v rámci nového projektu Klimatickí lídri, ktorého cieľom je podporiť a rozvíjať znalosti a kompetencie študentov vysokých škôl so záujmom o oblasť ochrany klímy a zelenej tranzície. "Počas letnej školy môžu nadobudnúť vedomosti, zručnosti či získať kontakty užitočné pre ich budúce pôsobenie pri riešení tejto veľkej celospoločenskej výzvy vo verejnom či súkromnom sektore," priblížil Laczko.

Program bude pozostávať zo série odborných prednášok, exkurzií a workshopov vedených expertmi s profesionálnymi skúsenosťami v oblasti klimatickej zmeny. Jeho súčasťou budú aj osobné stretnutia s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 17. júla zaslaním životopisu a motivačného listu na klimatickilidri@prezident.gov.sk. Projekt má aj svoj vlastný instagramový profil.