Quantcast
< sekcia Slovensko

KAUZA PAVOL R.: Po J. Kánovi vypovedal na polícii aj M. Kočner

Na snímke podnikateľ Marián Kočner. Foto: TASR - Jakub Kotian

Kočner sa vyjadril podľa slov svojho obhajcu všeobecne ku vzťahu k všetkým osobám a k rokom 1997 a 1998, hovoril aj o televízii Markíza.

Bratislava 10. novembra (TASR) - V prípade obvineného exministra a bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla R. a ďalších troch obvinených v piatok pred policajným vyšetrovateľom vypovedal ako svedok podnikateľ Marián Kočner.

Kočner neprišiel do budovy Prezídia Policajného zboru hlavným vchodom a vyhol sa tak čakajúcim novinárom. Na úkon pred policajného vyšetrovateľa sa však dostavil.

Pred vyšetrovateľom strávil viac ako hodinu. „Vypovedal, podal svedeckú výpoveď, všetko je zaznamenané,“ povedal pre TASR obhajca Pavla R. Marek Para. Podľa jeho slov Kočner vypovedal všeobecne ku vzťahu k všetkým osobám a k rokom 1997 a 1998 tak, ako „vnímal zo svojho pohľadu tie udalosti, ktoré sa stali.“ Hovoril aj o televízii Markíza. „K obsahu tej výpovedi by som sa nerád vyjadroval, ešte by som rád počkal na nasledujúce výpovede pani poškodenej a pravdepodobne aj môjho klienta a tým sa ukončí nejaká prvá fáza tých výpovedí a potom bude možné trochu bližšie ich hodnotiť,“ doplnil obhajca.

Dodal, že jeho klient Pavol R. sa chce k prípadu ešte taktiež vyjadriť v ďalšom výsluchu. „Bude nutné reagovať na niektoré skutočnosti a plánuje to v podstate aj vyšetrovateľ,“ uviedol.

V prípade exministra hospodárstva Pavla R. a ďalších troch obvinených už vypovedali ako svedkovia napríklad Ján Kán, bývalý blízky človek bosa Mikuláša Č., bývalá manželka Pavla R. – Viera, prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik či bývalá blízka spolupracovníčka expremiéra Vladimíra Mečiara Anna Nagyová.

Obvinený Pavol R. je po rozhodnutí okresného súdu momentálne vo väzbe. Voči jeho rozhodnutiu podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave. Obhajca obvineného exministra vo štvrtok (9.11.) pre TASR uviedol, že sa s Pavlom R. stretáva „skoro na dennej báze“. „Je skutočne veľmi inteligentný človek a dokáže vyhodnotiť tú situáciu takú, aká je, ktorej treba čeliť. Nie je to príjemná situácia, ale veľmi racionálne a veľmi pokojne ju znáša,“ odpovedal na otázku TASR ohľadom pobytu Pavla R. vo výkone väzby.

Bývalý minister hospodárstva Pavol R. je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej. Okrem iných mal proti nemu vypovedať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Č., ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Okrem Pavla R. čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš K., Róbert L. alias Kýbel a práve Mikuláš Č.