Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 23. február 2024Meniny má Roman a Romana
< sekcia Slovensko

KDH podpísalo so ZMOS memorandum o spolupráci, považuje ho za výzvu

Na archívnej snímke predseda KDH Milan Majerský (druhý zľava) a podpredseda KDH Tomáš Merašický (v popredí). Foto: TASR - Milan Kapusta

Samosprávy podľa KDH vedia lepšie spravovať verejné peniaze, a preto je nutné presunúť eurofondy z centrálnej vlády na regióny.

Bratislava 8. septembra (TASR) - Strana KDH podpísala v piatok s predstaviteľmi Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) memorandum o spolupráci. "Požiadavky memoranda sú pre nás výzvou a záväzkom, aby sme po úspešných parlamentných voľbách spoločne presadili čo najviac z nich," priblížil podpredseda strany Tomáš Merašický. TASR o tom informoval hovorkyňa KDH Lenka Halamová.

Samosprávy podľa KDH vedia lepšie spravovať verejné peniaze, a preto je nutné presunúť eurofondy z centrálnej vlády na regióny. Zároveň presadzuje presun až do výšky polovice objemu eurofondov. Treba tiež podľa strany zlepšiť financovanie samospráv cez takzvaný daňový mix.

ZMOS začal tento týždeň podpisovať s politickými stranami a hnutiami memorandá o spolupráci. Podľa združenia predstavujú najmä budovanie vzájomného partnerstva spolupráce s pozitívnym vplyvom na každodenný život miest a obcí v ďalšom volebnom období.