Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 14. jún 2024Meniny má Vasil
< sekcia Slovensko

KDH podporí odvolanie Dolinkovej, ak sa potvrdí ohrozenie financií

Na archívnej snímke poslanec NR SR Peter Stachura (KDH) Foto: TASR - Jaroslav Novák

Kresťanskí demokrati skritizovali ministerku aj v súvislosti s možnou novou koncovou nemocnicou v Bratislave. Poukázali na to, že vyzvali na zvolanie okrúhleho stolu, no nedostali žiadnu odpoveď.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 12. apríla (TASR) - Kresťanskí demokrati podporia mimoriadnu schôdzu parlamentu k odvolaniu ministerky zdravotníctva Zuzany Dolinkovej (Hlas-SD), ak sa potvrdí ohrozenie čerpania peňazí pre nemocnice z plánu obnovy. Podanie návrhu na odvolanie avizovali zástupcovia hnutia Slovensko. Odôvodnili ho okrem iného aj tým, že pre Dolinkovej podpis dodatku s nemocnicou v Spišskej Novej Vsi sú financie z plánu obnovy ohrozené.

"V zdravotníctve je veľa neriešených problémov, nevidíme riešenia krízy v ambulantnom sektore, v ambulantnej pohotovostnej službe, pretrvávajú problémy s optimalizáciou nemocničnej siete, mešká centralizácia riadenia nemocníc, ale aj rozhodnutie o národnej univerzitnej nemocnici v Bratislave. Rovnako sú ohrozené investície do nemocníc z plánu obnovy. Analyzujeme, či ich môže negatívne ovplyvniť podpis ministerky pod dodatkom zmluvy pre nemocnicu v Spišskej Novej Vsi," skonštatoval poslanec Národnej rady (NR) SR Peter Stachura (KDH).

Kresťanskí demokrati skritizovali ministerku aj v súvislosti s možnou novou koncovou nemocnicou v Bratislave. Poukázali na to, že vyzvali na zvolanie okrúhleho stolu, no nedostali žiadnu odpoveď. "KDH akceptuje, že personálny problém na ministerstve zdravotníctva si má vyriešiť Hlas-SD a premiér Robert Fico (Smer-SD). Ak sa však potvrdí ohrozenie čerpania peňazí pre nemocnice z plánu obnovy, je to podľa nášho názoru dôvod na odvolávanie ministerky v parlamente," uzavrel poslanec František Majerský (KDH).