Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 1. marec 2024Meniny má Albín
< sekcia Slovensko

KDH žiada koalíciu, aby pri ÚŠP zišla z kratšej cesty

Na snímke poslanec Národnej rady (NR) SR Milan Majerský (KDH). Foto: TASR - jar

Lipšic v utorok (5. 12.) zdôraznil, že boj proti organizovanému zločinu a korupcii nie je a ani nemôže byť postavený na jednej osobe. Preto je pripravený sa funkcie vzdať.

Bratislava 6. decembra (TASR) - KDH oceňuje vyjadrenie špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica. Ten avizoval, že sa vzdá funkcie, ak vláda garantuje, že nezruší Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Líder KDH Milan Majerský preto vyzval vládnu koalíciu, aby zišla z kratšej cesty.

"Vyzývame preto vládnu koalíciu a premiéra Roberta Fica, aby zišli z kratšej cesty a nerušili inštitúcie, ktoré ukázali svoje opodstatnenie pri boji proti organizovanému zločinu a odhaľovaniu korupcie bez odbornej diskusie a širokého spoločenského konsenzu," uviedol Majerský.

Lipšic v utorok (5. 12.) zdôraznil, že boj proti organizovanému zločinu a korupcii nie je a ani nemôže byť postavený na jednej osobe. Preto je pripravený sa funkcie vzdať. Zdôraznil, že zrušenie ÚŠP by malo negatívne následky pre celé Slovensko.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) cez víkend vyhlásil, že urobí všetky potrebné kroky, aby Lipšic odišiel z úradu. Nepovedal, či zostane fungovať Špecializovaný trestný súd.