Quantcast
< sekcia Slovensko

Kempinski Hotel River Park hostiteľ už ôsmeho ročníka GLOBSEC

Foto: Best Hotel Properties a.s.

Kempinski Hotel River Park bude hostiteľom už ôsmeho ročníka najväčšej konferencie o zahraničnej politike a bezpečnosti v strednej Európe GLOBSEC.

Bratislava 16. apríla (OTS) – Kempinski Hotel River Park v Bratislave sa stane od 18. do 20. apríla miestom stretnutia diplomatickej špičky z celého sveta. V týchto dňoch sa tu bude konať už 8. ročník najväčšej konferencie o zahraničnej politike a bezpečnosti v strednej Európe GLOBSEC.

Na konferencii, ktorej sa zúčastní viac ako 650 hostí zo 60 krajín sveta, prednesie kľúčový prejav o postavení Vyšehradu a úlohe strednej Európy v čase, keď Európa čelí existenčnej kríze poradca bývalého amerického prezidenta Jimmyho Cartera Zbigniew Brzezinski. Bude tiež súčasťou expertnej skupiny Slovenskej atlantickej komisie (SAC). „V časoch, kedy Európa prechádza veľkými zmenami, musí stredná Európa zohrávať významnú úlohu,“ povedal Rastislav Káčer, prezident SAC v súvislosti s jednou z piatich najvýznamnejších konferencií na svete.

Prvýkrát v osemročnej histórii GLOBSEC-u sa k svojim kolegom z V4 pripojí aj poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski, aby spoločne prediskutovali stratégiu regiónu a jej silnejúci politický vplyv v Európe. O novej vízii Európskej únie bude diskutovať slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák s estónskym prezidentom Toomasom Hendrikom Ilvesom a bývalým ministrom zahraničných vecí Talianska Francom Frattinim. Na konferencii sa zúčastní dvanásť ministrov obrany a zahraničných vecí a tiež dvaja premiéri.

Foto: TASR

Na prestížnu konferenciu sa pripravuje aj Kempinski Hotel River Park. „Je pre nás cťou, že môžeme byť súčasťou jednej z najvýznamnejších udalostí európskeho a transatlantického charakteru. Ide o podujatie, ktoré zviditeľňuje a prezentuje Bratislavu a Slovensko v rámci celého regiónu i sveta a sme radi, že môžeme všetkým jeho účastníkom poskytnúť to najlepšie zázemie,“ povedal riaditeľ Kempinski Hotel River Park Gerald Haberhauer.

Počas troch dní konferencie bude Kempinski Hotel River Park nielen najlepším kongresovým hotelom v Bratislave, ale aj najstráženejším. Priestory luxusného päťhviezdičkového hotela skontrolovali policajní špecialisti a na vstupe do priestorov je inštalovaný rám na detekciu kovov. O bezpečnosť aj pohodlie viac ako 800 akreditovaných účastníkov a 150 akreditovaných novinárov tak bude výborne postarané. „Kempinski Hotel River Park poskytuje služby na najvyššej úrovni a naši zamestnanci sú špeciálne školení na prácu s VIP hosťami. Okrem individuálneho prístupu sme aj maximálne flexibilní. Svedčí o tom aj fakt, že v kongresovej sále Maria Theresia sme zvesili lustre, pretože celý priestor sa zmení na pomyslenú arénu, v ktorej sa ocitne naraz približne 300 účastníkov,“ zhodnotil Gerald Haberhauer dôvody, pre ktoré si organizátori konferencie vybrali už tretíkrát práve Kempinski Hotel River Park.

Keďže Kempinski Hotel River Park bude počas konferencie plne obsadený a v hoteli sa bude denne pohybovať približne 450 ľudí, riaditeľ hotela prezradil aj zaujímavé čísla z vrcholiacich príprav. „O hostí Kempinski Hotel River Park sa bude počas konferencie GLOBSEC starať približne 180 zamestnancov. Počas konferencie naservírujeme denne 2 200 fliaš minerálnych vôd, čo bude za celý čas konania konferencie približne 5 500 fliaš minerálnych vôd,“ priblížil Gerald Haberhauer.

Šéfkuchár Kempinski Hotel River Park Björn Juhnke si pre VIP hostí pripravil napríklad aj pošírovaný filet z tresky s uhorkou a kôprom, krevetový kokteil, boeuf Bourguignon s koreňovou zeleninou či nakladanú bravčovú krkovičku s kyslou kapustou a spätzle. Ako dezert sa budú podávať profiterolky plnené karamelovým krémom, citrónový sorbet, či krém „Bavaroise“ s černicami.

Bratislavské bezpečnostné fórum (GLOBSEC) sa s účasťou viac ako 650 významných hostí z viac ako 60 krajín sveta radí medzi päť najvýznamnejších konferencií svojho druhu v Európe a Severnej Amerike. Mnohí vplyvní účastníci ho porovnávajú s prestížnymi fórami v Bruseli a Mníchove. GLOBSEC zo strednej Európy dopĺňa strategickú debatu, ktorá formuje transatlantickú a európsku zahraničnopolitickú, bezpečnostnú a ekonomickú agendu.

Hotely Kempinski Hotel River Park a Grand Hotel Kempinski High Tatras patria do portfólia spoločnosti Best Hotel Properties a.s. Okrem týchto hotelov má spoločnosť v portfóliu aj hotel Crowne Plaza v Bratislave, moskovské hotely Kadashevskaya a Baltschug Kempinski a taktiež reštauráciu Buddha – Bar v Prahe. Akcie spoločnosti Best Hotel Properties a.s., sú kótované na Burze cenných papierov v Bratislave.