Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 14. jún 2024Meniny má Vasil
< sekcia Slovensko

Koaliční lídri rokovali o postupe počas najbližšej schôdze NR SR

Na snímke druhý zľava člen predsedníctva strany Robert Kaliňák (Smer-SD) a druhý sprava predseda Hlas-SD Peter Pellegrini odchádzajú z koaličnej rady, ktorá sa konala na Úrade vlády SR v Bratislave 10. apríla 2024. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Stredajšiu koaličnú radu avizoval zvolený prezident Peter Pellegrini, keď v pondelok (8. 4.) oznamoval, že mu zanikol mandát poslanca NR SR.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Bratislava 10. apríla (TASR) - V stredu popoludní sa na Úrade vlády SR zišla koaličná rada na úrovni trojčlenných delegácií vedených predsedami strán Smer-SD, Hlas-SD a SNS. Rokovali o postupe počas najbližšej schôdze Národnej rady (NR) SR. Informoval o tom tlačový a informačný odbor úradu vlády.

"Na programe koaličnej rady bola koordinácia postupu koaličných strán počas schôdze NR SR so začiatkom v utorok 16. apríla. Koaličné strany sa dohodli na všetkom," uviedli z úradu vlády.

Stredajšiu koaličnú radu avizoval zvolený prezident Peter Pellegrini, keď v pondelok (8. 4.) oznamoval, že mu zanikol mandát poslanca NR SR. Keďže zároveň skončil ako predseda parlamentu, bude sa voliť nový. Pellegrini zatiaľ nevedel povedať, kedy sa bude nový šéf NR SR voliť. Záleží to podľa neho na dohode v koalícii. "Dnes je ešte ťažké hovoriť, kedy bude voľba zaradená do programu a ktorej schôdze a kedy sa nakoniec nájde jednota v koalícii, aby sa voľba predsedu mohla uskutočniť," hovoril Pellegrini v pondelok.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) po prezidentských voľbách cez víkend uviedol, že po zvolení Pellegriniho za prezidenta musí vládna koalícia v krátkom čase okrem svojich záväzkov vyriešiť aj praktické otázky. Šéf SNS Andrej Danko v pondelok informoval, že jeho strana je pripravená rokovať o podmienkach fungovania koalície do budúcna, pretože sa zásadne mení politická mapa.