Quantcast
< sekcia Slovensko

Kolíková poverila predsedov správnych súdov v Bratislave a B. Bystrici

Na archívnej snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Správne súdnictvo sa na prvom stupni presunie od januára 2023 zo všeobecných súdov na tri špecializované správne súdy v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach.

Bratislava 12. augusta (TASR) - Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) v piatok poverila/vymenovala dvoch úspešných kandidátov na predsedov správnych súdov pre Bratislavu a Banskú Bystricu. V Bratislave súd povedie Eva Behranová a v Banskej Bystrici Peter Molčan. Oboch odporučila vymenovať výberová komisia. Kolíková o tom informovala na sociálnej sieti.

"Využila som túto možnosť a poverila som ich v plnosti všetkými úlohami, oprávneniami, ktoré predseda správneho súdu má a je mi potešením, že som tak mohla urobiť už dnes, pretože to dáva obrovskú príležitosť, aby projekt správneho súdnictva bol v plnosti úspešný," uviedla ministerka.

Behranová bola ako sudkyňa Krajského súdu v Trnave jediná uchádzačka o post predsedníčky Správneho súdu v Bratislave. Molčan príde na banskobystrický správny súd z pozície predsedu senátu správneho kolégia Krajského súdu v Banskej Bystrici.

Správne súdnictvo sa na prvom stupni presunie od januára 2023 zo všeobecných súdov na tri špecializované správne súdy v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach. Ich vytvorenie schválil parlament a odobrila prezidentka SR Zuzana Čaputová na jar 2022.