Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. marec 2024Meniny má Anežka
< sekcia Slovensko

Kollár: Odvolanie šéfa SIS budeme rešpektovať

Na snímke predseda Národnej rady (NR) Slovenskej republiky (SR) Boris Kollár (Sme rodina) sedí v Zimnej jazdiarni Bratislavského hradu pred hlasovaním o otvorení mimoriadnej schôdze parlamentu v Bratislave 21. augusta 2023. Foto: TASR Jaroslav Novák

Čo sa týka pondelkovej mimoriadnej schôdze parlamentu, ktorú inicioval Smer-SD, Sme rodina ju chcelo podporiť.

Bratislava 21. augusta (TASR) - Hnutie Sme rodina bude rešpektovať prípadné odvolanie šéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Michala A., ktorý čelí obvineniu. Skonštatoval to predseda hnutia a Národnej rady (NR) SR Boris Kollár s tým, že ide o kompetenciu premiéra Ľudovíta Ódora. Hovorí však o prilievaní oleja do ohňa. Za korektné označil, keby odišiel z funkcie okrem Michala A. aj policajný prezident Štefan Hamran.

Čo sa týka pondelkovej mimoriadnej schôdze parlamentu, ktorú inicioval Smer-SD, Sme rodina ju chcelo podporiť. "Neznamená to, že by sme hlasovali za to uznesenie," podčiarkol Kollár. Podstatné pre nich bolo podľa jeho slov diskutovať o tejto téme a situácii po zásahu Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Sme rodina preto apelovalo na premiéra aj prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby našli do vedenia polície spravodlivých a čestných ľudí, ktorí nie sú spojení ani s jednou skupinou v rámci orgánov činných v trestnom konaní. Kollár je presvedčený, že je takých dosť.

Predseda parlamentu tiež avizoval, že v úvode septembra bude okrem slávnostnej schôdze aj ďalšia mimoriadna, na ktorej by sa mali poslanci v skrátenom legislatívnom konaní venovať dvom vládnym návrhom. Má ísť o novelu trestného zákona a o návrh na riešenie situácie v zdravotníctve.