Quantcast
< sekcia Slovensko

Kollár: Vo voľbách budeme spolupracovať s koalíciou i opozíciou

Na archívnej snímke predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) v Bratislave v stredu 27. apríla 2022. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Čo sa týka primátorských postov, v niektorých mestách chce Sme rodina navrhnúť vlastného kandidáta.

Bratislava 1. mája (TASR) - Sme rodina bude v jesenných spojených komunálnych voľbách vytvárať samostatné partnerstvá, diskutuje o nich s koaličnými i opozičnými stranami. Pre TASR to uviedol predseda hnutia a Národnej rady (NR) SR Boris Kollár.

Čo sa týka primátorských postov, v niektorých mestách chce Sme rodina navrhnúť vlastného kandidáta. Mená zatiaľ Kollár nekonkretizoval.

V Bratislave hnutie podľa jeho slov neplánuje postaviť protikandidáta súčasnému primátorovi Matúšovi Vallovi. "Vyzerá to, že v dosť veľa mestách sa budeme spájať s Hlasom-SD," doplnil.

Pri voľbe predsedov samosprávnych krajov hnutie podľa slov Kollára podporí kandidátov OĽANO v Žilinskom a Trnavskom kraji.

"Je možné a vysoko pravdepodobné, že možno v Košiciach budeme podporovať kandidáta z opozičných radov," doplnil pre TASR. Čo sa týka Prešova, tam ešte hnutie podľa slov Kollára nemá finálne rozhodnutie.