Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 7. december 2025Meniny má Ambróz
< sekcia Slovensko

Konferencia ADF 2025 sa zameria na nové reality rozvojovej spolupráce

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Konferencia ponúka priestor na hľadanie riešení týchto zložitých výziev aj na obnovenie partnerstiev prostredníctvom dialógu, upozornil výkonný tajomník platformy Daniel Kaba.

Bratislava 16. októbra (TASR) - Nové reality v rozvojovej spolupráci, Humanitárna pomoc na križovatke a Ukrajina v tranzícii sú tri kľúčové témy, ktorým sa bude venovať dvojdňová (16. - 17. 10.) medzinárodná konferencia Ambrela Development Forum (ADF) 2025. Informovala o tom platforma rozvojových organizácií Ambrela, ktorá konferenciu organizuje.

Konferencia ponúka priestor na hľadanie riešení týchto zložitých výziev aj na obnovenie partnerstiev prostredníctvom dialógu,“ upozornil výkonný tajomník platformy Daniel Kaba.

Poukázal na to, že konferencia ponúka platformu pre politický dialóg na vysokej úrovni aj pre medzisektorovú spoluprácu. „Dve stovky prítomných budú mať príležitosť nadviazať kontakty s aktérmi v oblasti politík rozvoja a jeho financovania i prehlbovať partnerstvá, ktoré povedú ku konkrétnym iniciatívam,“ avizoval. Odkázal i na špeciálny nočný formát Night Owl Session, v ktorom pozvaní odborníci ponúknu svoj pohľad na posilnenie pozície a využitie príležitostí strednej Európy na Ukrajine.

Podrobný program možno nájsť na webe konferencie.