Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. apríl 2024Meniny má Slavomír
< sekcia Slovensko

Kontrola k Rázsochám nebude, SaS to kritizuje

Na snímke z dronu plocha po zbúranej stavbe nemocnice Rázsochy. Bratislava, 24. apríla 2022. Foto: TASR - Michal Svítok

Mohlo sa tak podľa nej zabrániť prepadnutiu peňazí z plánu obnovy. "

Bratislava 16. mája (TASR) - Poslankyňa SaS Jana Bittó Cigániková (SaS) kritizuje, že sa parlament nebude zaoberať návrhom na kontrolu uskutočniteľnosti výstavby nemocnice na bratislavských Rázsochách. Mohlo sa tak podľa nej zabrániť prepadnutiu peňazí z plánu obnovy.

"Navrhovali sme, aby Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR vykonal kontrolu, či sa Rázsochy stíhajú alebo nie," povedala. V prípade, že by sa ukázalo, že sa výstavba nestíha, mohli sa peniaze podľa nej presunúť do regiónov. "Proti tomuto hlasovali poslanci Smeru-SD, ale takto hlasovali aj OĽANO a Demokrati," skonštatovala.

Bittó Cigániková zopakovala, že nová nemocnica sa podľa nej nestihne postaviť v termíne, s ktorým počíta plán obnovy. Navrhuje preto, aby sa peniaze presunuli pre iné nemocnice na Slovensku. "Nemôžeme si dovoliť riskovať stratu 281 miliónov eur," dodala.

Výstavba nemocnice na Rázsochách bude spolu s martinskou univerzitnou nemocnicou financovaná zo zdrojov plánu obnovy. Cena za výstavbu hrubej stavby nemocnice na bratislavských Rázsochách má byť 281 miliónov eur. Hrubá stavba sa má dokončiť do druhého kvartálu roka 2026. Okrem SaS aj mimoparlamentný Hlas-SD tvrdí, že termín sa nestíha a žiada o presun peňazí iným nemocniciam.