Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 9. december 2023Meniny má Izabela
< sekcia Slovensko

Korčok: Je načase, aby EÚ viedla s USA otvorený a strategický dialóg

Na archívnej snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. Foto: TASR - Pavol Zachar

EÚ podľa jeho slov dúfa v oživenie a zintenzívnenie transatlantických vzťahov potom, ako sa novým americkým prezidentom v januári budúceho roka stane Joe Biden.

Brusel 7. decembra (TASR) - Po prezidentských voľbách v Spojených štátoch nastal čas na zintenzívnenie vzťahov medzi Európskou úniou a USA. Uviedol to v pondelok minister zahraničných vecí SR Ivan Korčok po príchode na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné záležitosti v Bruseli.

EÚ podľa jeho slov dúfa v oživenie a zintenzívnenie transatlantických vzťahov potom, ako sa novým americkým prezidentom v januári budúceho roka stane Joe Biden, ktorý v úrade nahradí Donalda Trumpa.

"Musíme na tom začať pracovať už teraz. Som rád, že do záverov zasadnutia sa dostal návrh na nadviazanie strategického a pravidelného dialógu medzi EÚ a Spojenými štátmi,"
povedal Korčok pred začatím rokovaní. Podľa neho musia obe strany otvorene hovoriť aj o veciach, na ktoré majú iný názor.

Korčok svoj pondelňajší pobyt v Bruseli využije aj na stretnutie s generálnym tajomníkom Severoatlantickej aliancie Jensom Stoltenbergom.

(spravodajca TASR Jaromír Novak)