Quantcast
< sekcia Slovensko

Korčok verí, že sa situácia na Ukrajine vyrieši diplomatickou cestou

Na snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok (nominant SaS) prichádza na rokovanie Bezpečnostnej rady SR v Bratislave 26. januára 2022. Foto: TASR - Dano Veselský

Vieme, čo robíme, situáciu vyhodnocujeme na dennodennej báze, povedal šéf slovenskej diplomacie.

Bratislava 26. januára (TASR) – Situácia na Ukrajine je napätá, ale šéf slovenského rezortu zahraničia Ivan Korčok (nominant SaS) verí v jej vyriešenie diplomatickou cestou. Uviedol to médiám počas stredajšieho rokovania Bezpečnostnej rady SR. Priblížil, že cieľom rokovania je komplexné zhodnotenie situácie pozdĺž východnej hranice Ukrajiny a prípadných dôsledkov pre Slovensko.

"Predpokladám, že vzhľadom na situáciu sa bude bezpečnostná rada stretávať častejšie," podotkol s tým, že na stredajšom rokovaní sú okrem členov rady prítomní aj predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), predseda parlamentného brannobezpečnostného výboru Juraj Krúpa (OĽANO) či spravodajské zložky.

Snímka z rokovania Bezpečnostnej rady SR v Bratislave 26. januára 2022.
Foto: TASR - Dano Veselský


Tvrdí, že je stále priestor na riešenie napätej situácie na Ukrajine diplomatickou cestou, k čomu smerujú aj všetky kroky Slovenska a Severoatlantickej aliancie (NATO). "Tento týždeň príde odpoveď Aliancie na návrhy Ruskej federácie. Toto úsilie má zmysel. Nerobíme nič iné, len to, aby sme ochránili Slovensko," zdôraznil šéf rezortu diplomacie.Vyhlásil, že bezpečnostné zložky SR naplno vykonávajú svoju činnosť a sú plne funkčné. "Vieme, čo robíme, situáciu vyhodnocujeme na dennodennej báze," povedal Korčok.

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) podotkol, že členovia Bezpečnostnej rady SR a ústavní činitelia boli informovaní aj o tom, čo sa deje mimo ukrajinských hraníc. "Aktivita ozbrojených síl Ruskej federácie je intenzívna aj v oblastiach, kde by ste to nečakali," priblížil Naď. Podľa jeho slov ide o oblasti Stredozemného mora, Veľkej Británie a Írska.