Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 18. jún 2024Meniny má Meniny má Vratislav
< sekcia Slovensko

D.KRAJCER: Referendum nie je ZA rodinu, ale PROTI skupine ľudí

Daniel Krajcer Foto: TASR/Michal Svítok

Poslanec D. Krajcer v relácii TA3 V Politike vyhlásil, že referendum nič nezmení, aj keby bolo úspešné. Podľa A.Chromíka (AZR) referendum je ZA rodinu, na ktorú sa objavujú ataky už dnes.

Bratislava 25. januára (TASR) – V diskusiách o problematike rodiny a nadchádzajúcom referende chýbajú hlasy odborníkov. Zhodli sa na tom hostia v dnešnej relácii televízie TA3 V politike.

Zástupca Aliancie za rodinu, ktorá iniciovala referendum, Anton Chromík oceňuje, že sa na Slovensku otvorila diskusia o rodine. "Myslím si, že neexistuje téma, na ktorej by sa toľko Slovákov zjednotilo," uviedol Chromík. Poslanec parlamentu Jozef Viskupič (OĽaNO) však s týmto názorom nesúhlasí a podľa neho diskusia spoločnosť hĺbkovo rozdeľuje. "Zostane aj po tomto referende veľmi hlboko rozdelená," dodal. Podľa jeho slov diskusia skĺzla do súboja dvoch fanúšikovských táborov a do vykrikovania hesiel.

Archívne foto. Jozef Viskupič
Foto: TASR/Štefan Puškáš


Nezaradený parlamentný poslanec Daniel Krajcer vidí problém v nadchádzajúcom referende v tom, že nie je za rodinu. "V ničom nezvyšuje ochranu a práva rodiny. Nie je za rodinu, ale proti konkrétnej skupine ľudí. A možno aj preto sa vyvolávajú a objavujú také vášne," vysvetlil. Ako dodal, ak by bolo referendum úspešné, iba konzervuje súčasný stav. Podľa neho rodiny na Slovensku v súčasnosti riešia dôležitejšie témy.

Juraj Miškov podáva kvôli referendovým spotom trestné oznámenie, prečítajte si TU.


"Toto referendum má jeden veľmi dôležitý prvok, naozaj je za rodinu. A je to rozhodnutie ľudí pridať sa k hodnotám, ktoré naozaj naša ústava považuje za základné a dôležité," reagoval Chromík. Ataky na rodinu tu podľa neho už sú. Pripomenul, že v rodinnej politike sa na Slovensku za 25 rokov neurobilo takmer nič.

Premiér R. Fico sa referenda zúčastní, prečítajte si TU.


Andrej Danko v relácii POLITIKA Tu a teraz.
Foto: Tablet.tv


Dnes podľa predsedu SNS Andreja Danka západné štáty bezhlavo otvárajú otázky homosexuálnych párov a výchovy detí a Slovensko bude postupom času konfrontované s týmto problémom tiež. Danko ďalej uznal, že ľudia majú v každodennom živote iné starosti. "Ale vítam túto hodnotovú diskusiu o tom, že tieto problémy tu máme," povedal v diskusnej relácii. Každý z SNS podľa jeho slov pôjde v referende hlasovať.