Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 22. marec 2023Meniny má Beňadik
< sekcia Slovensko

Krajniak: Dobré veci by mali prechádzať aj bez koaličnej zmluvy

Na snímke dočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: TASR - Martin Baumann

Myslí si, že iba preto, že je vyhlásený termín volieb, by nemali trpieť ľudia tým, že by sa pol roka neschvaľovali veci, ktoré by im mohli pomôcť

Bratislava 8. februára (TASR) - Na Slovensku je štandardom, že pol roka pred voľbami prestáva platiť koaličná zmluva. Aj potom však treba rokovať v rámci vlády i v parlamente o tom, aby dobré veci prechádzali a boli schválené. Po stredajšom zasadnutí vlády to povedal dočasne poverený minister práce Milan Krajniak (Sme rodina).

"Správame sa rovnako ako vždy. Vždy s našimi partnermi rokujeme o návrhoch zákonov, ktoré chceme predložiť," povedal novinárom Krajniak. Upozornil, že je bežné a štandardom na Slovensku, že pol roka pred voľbami prestáva platiť koaličná dohoda. "Polrok pred voľbami bude, myslím si, 30. marca, ale predpokladám, že tak ako doteraz budeme rokovať aj s kolegami vo vláde, aj so šéfmi klubov v parlamente o tom, aby dobré veci prechádzali," zdôraznil.

Myslí si, že iba preto, že je vyhlásený termín volieb, by nemali trpieť ľudia tým, že by sa pol roka neschvaľovali veci, ktoré by im mohli pomôcť. Ak má niekto návrh, ktorý bude znamenať zvýšenie výdavkov a ukáže sa ako oprávnený s cieľom pomoci ľuďom, vždy k nemu treba doplniť informáciu, ako to chce financovať. "Presne takúto dohodu sme urobili v súvislosti s obedmi zadarmo," uzavrel Krajniak.