Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 31. marec 2023Meniny má Benjamín
< sekcia Slovensko

Krajský súd v Bratislave stále ešte nemá sťažnosť exministra Pavla R.

Na snímke uprostred bývalý riaditeľ televízie Markíza a exminister hospodárstva SR Pavol R. odchádza eskortovaný z Okresného súdu Bratislava II vo štvrtok 26. októbra 2017 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Sudca Okresného súdu Bratislava II 26. októbra rozhodol, že exminister Pavol R. bude stíhaný väzobne, a teda zostáva za mrežami.

Bratislava 6. novembra (TASR) - Krajský súd v Bratislave zatiaľ stále neeviduje postúpenie sťažnosti vo veci obvineného exministra Pavla R. voči rozhodnutiu nižšieho súdu, ktorý ho nedávno vzal do väzby.

"Krajský súd v Bratislave v tejto chvíli zatiaľ neeviduje postúpenie sťažnosti vo veci obvineného P. R. Okresný súd Bratislava II v predmetnej veci čaká na takzvané doručenky, to je na vykázané doručenie procesným stranám samotného uznesenia o vzatí do väzby, ako aj na vykázanie doručenia písomného odôvodnenia podaných sťažností prokurátorom a obvineným, respektíve jeho obhajcami," uviedol v pondelok pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Sudca Okresného súdu Bratislava II 26. októbra rozhodol, že exminister Pavol R. bude stíhaný väzobne, a teda zostáva za mrežami. TASR o tom vtedy informoval Adamčiak. O vzatí do väzby sa rozhodovalo na neverejnom zasadnutí a novinári nemali prístup do budovy súdu.

Portál sme.sk priniesol 23. októbra informáciu, že vyšetrovanie sa začalo na základe trestného oznámenia bývalého šéfa banskobystrického podsvetia Mikuláša Černáka, ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Pavol R. mal byť podľa portálu podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.