Quantcast
< sekcia Slovensko

Krajský súd v Bratislave už má sťažnosť exministra Pavla R.

Na archívnej snímke bývalý politik Pavol R. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Sudca Okresného súdu Bratislava II 26. októbra rozhodol, že exminister Pavol R. bude stíhaný väzobne, a teda zostáva za mrežami.

Bratislava 13. novembra (TASR) - Krajský súd v Bratislave už eviduje postúpenie sťažnosti vo veci obvineného exministra Pavla R. voči rozhodnutiu nižšieho súdu, ktorý ho nedávno vzal do väzby.

"Predmetná trestná vec bola odvolaciemu súdu predložená dnes.  Krajský súd v Bratislave má v zmysle ustanovenia paragrafu 192 odseku 3 Trestného poriadku na rozhodnutie o neverejnom zasadnutí zákonnú lehotu päť pracovných dní. Senát po oboznámení sa so spisovým materiálom vytýči termín neverejného zasadnutia," uviedol v pondelok pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Sudca Okresného súdu Bratislava II 26. októbra rozhodol, že exminister Pavol R. bude stíhaný väzobne, a teda zostáva za mrežami. TASR o tom vtedy informoval Adamčiak. O vzatí do väzby sa rozhodovalo na neverejnom zasadnutí a novinári nemali prístup do budovy súdu.

Portál sme.sk priniesol 23. októbra informáciu, že vyšetrovanie sa začalo na základe trestného oznámenia bývalého šéfa banskobystrického podsvetia Mikuláša Černáka, ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Pavol R. mal byť podľa portálu podozrivý z toho, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.