Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 4. jún 2023Meniny má Lenka
< sekcia Slovensko

KSS sa hlási aj k rešpektovaniu náboženského vierovyznania

Jozef Hrdlička, archívna snímka. Foto: TASR/ Štefan Puškáš

Podľa predsedu KSS je potrebné demokratizovať ekonomický systém a popri privátnom sektore a nadnárodných spoločnostiach treba na Slovensku budovať silný štátny sektor.

Liptovský Mikuláš 24. februára (TASR) – Od roku 1989 je na Slovensku budovaná ekonomická totalita, ktorá spočíva vo výhradnom monopole súkromného vlastníctva. Po skončení celoštátnej programovej konferencie Komunistickej strany Slovenska (KSS) to v sobotu povedal jej predseda Jozef Hrdlička.

Podľa neho je potrebné demokratizovať ekonomický systém a popri privátnom sektore a nadnárodných spoločnostiach treba na Slovensku budovať silný štátny sektor. "Práve štátny sektor ekonomiky vnímame ako podstatný v tom, že je to odvetvie, ktoré dokáže zabezpečiť rozvoj sociálnej sféry, školstva a zdravotníctva," zdôraznil predseda KSS.

Ako dodal, popri posilňovaní štátneho sektora sa KSS v prijatom programe hlási k princípom parlamentnej demokracie a rešpektovaniu náboženského vierovyznania. "Aj v samotnom programe hlásame jednoznačnú toleranciu a rešpektovanie náboženského vierovyznania a hlásime sa k zachovaniu celého kultúrneho kresťanského dedičstva, ktoré na Slovensku máme," doplnil Hrdlička.

Konferencia sa podľa neho uskutočnila symbolicky v týchto februárových dňoch. "Tak, ako je tradičné pre KSS, veľmi pozitívne sme sa postavili ku všetkým tým pozitívnym hodnotám, ktoré boli vytvorené do roku 1989, ale zároveň sme aj odsúdili niektoré byrokratické opatrenia bývalého režimu a mnohé veci, ktoré s tým súviseli," uzavrel predseda komunistov.