Quantcast
< sekcia Slovensko

Kučera: Sudca nerozhodoval o vine Dušana D., ale o dôvodoch väzby

Na snímke auto s obvineným Dušanom D. prichádza do budovy Okresného súdu Bratislava I, 6. októbra 2022. Foto: TASR - Martin Baumann

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I prepustil vo štvrtok (6. 10.) obvineného Dušana D., ktorý v opitosti spôsobil tragickú dopravnú nehodu s piatimi obeťami, na slobodu.

Bratislava 7. októbra (TASR) - Sudca nerozhodoval o vine alebo nevine obvineného vodiča tragickej nehody Dušana D., ale o existencii dôvodov väzby. Pre TASR to uviedol jeho právny zástupca Jiří Kučera. Pripomenul, že rozhodnutie nie je právoplatné.

"O sťažnosti bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave. Ďalej sa v súčasnom štádiu konania nemôžem k veci vyjadrovať," vyhlásil Kučera.

Sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava I prepustil vo štvrtok (6. 10.) obvineného Dušana D., ktorý v opitosti spôsobil tragickú dopravnú nehodu s piatimi obeťami, na slobodu. O sťažnosti prokurátora proti rozhodnutiu bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave v piatok 14. októbra. Dušan D. čelí obvineniu z trestného činu všeobecného ohrozenia. V prípade preukázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov alebo na doživotie.