Quantcast
< sekcia Slovensko

Kvasnica: Dôkaz v kauze Kuciak preukazuje dôvodnosť podania obžaloby

Na archívnej snímke Zlatica Kušnírová, matka zavraždenej Martiny Kušnírovej a jej právny zástupca Roman Kvasnica. Foto: TASR Jaroslav Novák

Nový dôkaz dôkaz sa podľa Kvasnicu týka analýzy správ medzi obžalovanými v aplikácii Threema, ktorá pochádza z mobilného telefónu Mariana K.

Bratislava 11. júna (TASR) – Nový dôkaz v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej preukazuje dôvodnosť podania obžaloby na Mariana K. a Alenu Zs. TASR to povedal Roman Kvasnica, splnomocnenec poškodenej Zlatice Kušnírovej.

„Svojím obsahom potvrdzuje výpoveď svedka Zoltána Andruskóa a absolútne preukazuje dôvodnosť podania obžaloby aj na pána Mariana K., a aj na pani Alenu Zs.,“ podotkol Kvasnica s tým, že znalecký posudok k tomuto dôkazu bol vypracovaný v inej kauze.

Ako ďalej uviedol, dôkaz sa týka analýzy správ medzi obžalovanými v aplikácii Threema, ktorá pochádza z mobilného telefónu Mariana K. Znalecký posudok vypracovala Filozofická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave.

Na archívnej snímke Marian K. a vľavo jeho advokát Marek Para počas hlavného pojednávania na Špecializovaný trestný súd v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka v Pezinku 19. júna 2020.
Foto: TASR - Jaroslav Novák


„Pán prokurátor nám nechal doručiť tento znalecký posudok s tým, že navrhuje, aby bol vykonaný iba ako listinný dôkaz v našej trestnej veci. Pretože ako som už uviedol, znalecký posudok bol vypracovaný v inej kauze,“ dodal Kvasnica.

O odvolaniach v kauze vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej má Najvyšší súd (NS) SR rozhodovať v utorok 15. júna. Riešiť má odvolanie prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry, ale aj odvolanie obžalovaného Tomáša Sz.

Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) oslobodil v tejto kauze na začiatku septembra 2020 spod obžaloby Mariana K. a Alenu Zs. Tomáša Sz. súd uznal za vinného a vymeral mu trest 25 rokov odňatia slobody.

Právoplatne sú odsúdení Miroslav Marček a Zoltán Andruskó. Za vraždu novinára, jeho snúbenice a podnikateľa Petra Molnára dostal Marček 25-ročný trest odňatia slobody s maximálnym stupňom stráženia. Jeho prípad bol vylúčený na samostatné konanie. Andruskó uzavrel v kauze úkladnej vraždy Kuciaka a Kušnírovej dohodu. Jej súčasťou je trest 15 rokov odňatia slobody v strednom stupni stráženia.