Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 9. jún 2026Meniny má Stanislava
< sekcia Slovensko

L. Parízek prijal dezignovanú veľvyslankyňu Jordánskeho kráľovstva

Na snímke štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Lukáš Parízek. Foto: TASR - Pavol Zachar

V rozhovore obaja predstavitelia pozitívne zhodnotili priateľské bilaterálne vzťahy medzi krajinami a vyjadrili vôľu rozšíriť spoluprácu SR s Jordánskom v politickej a v ekonomicko-obchodnej sfére.

Bratislava 18. júla (Tablet.TV) - Štátny tajomník L. Parízek prijal dezignovanú veľvyslankyňu Jordánskeho hášimovského kráľovstva Leenu Al-Hadid

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Lukáš Parízek v stredu prijal dezignovanú veľvyslankyňu Jordánskeho hášimovského kráľovstva Leenu Al-Hadid so sídlom vo Viedni pri príležitosti odovzdania kópií jej poverovacích listín.

V rozhovore obaja predstavitelia pozitívne zhodnotili priateľské bilaterálne vzťahy medzi krajinami a vyjadrili vôľu rozšíriť spoluprácu SR s Jordánskom v politickej a predovšetkým v ekonomicko-obchodnej sfére, rovnako ako aj v oblasti turizmu.

L. Parízek poprial jordánskej veľvyslankyni veľa úspechov pri napĺňaní cieľov jej diplomatickej misie v SR. Obaja sa zhodli na tom, že medzinárodné spoločenstvo musí venovať naďalej dostatočnú pozornosť situácii v regióne Blízkeho východu v záujme jej stabilizácie a hľadania riešení utečeneckej krízy v dôsledku pretrvávajúceho ozbrojeného konfliktu v Sýrii.