< sekcia Slovensko

Výhodou SR je jej kompaktnosť, za krátky čas ponúka veľa zážitkov

Za jednotlivými turistickými lákadlami netreba dlho cestovať. Práve toto môže podľa Slovenskej agentúry pre cestovný ruch vábiť turistov aj počas letnej sezóny.

Bratislava 29. júna (TASR) - Výhodou Slovenska sú jeho kompaktné rozmery. Za jednotlivými turistickými lákadlami netreba dlho cestovať. Práve toto môže podľa Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) vábiť turistov aj počas letnej sezóny.

"Za krátky čas môžu dovolenkári absolvovať veľa zážitkov," opísal pre TASR hovorca SACR Martin Šebesta. Slovensko tak podľa jeho slov ponúka napríklad kultúrne pamiatky a prírodné dedičstvo zapísané v zoznamoch UNESCO, ale aj liečivé pramene a kúpele.

Tiež horskú turistiku či čoraz viac rozvíjajúcu cykloturistiku alebo akvaparky a vínne cesty. "Nehovoriac o bohatom letnom kultúrnom programe, ktorý pripravujú jednotlivé mestá ale aj strediská cestovného ruchu," priblížil Šebesta. Lákadlom budú počas tohto leta podľa neho aj Košice ako Európske hlavné mesto kultúry.

Za posledné obdobie pritom podľa SACR prinieslo kvalitatívnu zmenu v službách, ktoré sa na Slovensku ponúkajú, napríklad aj vytvorenie krajských a oblastných organizácií cestovného ruchu. Tie naplno pracujú od roku 2012 a propagujú služby turistického ruchu. "Viaceré strediská investovali do infraštruktúry a rozširovania ponuky, čo zvyšuje ich atraktivitu pre zákazníkov," dodal Šebesta.