Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Slovensko

Liečba premiéra prebieha podľa očakávaní, jeho stav je uspokojivý

Zdravotníci prevážajú na nosidlách postreleného predsedu vlády Roberta Fica do nemocnice v Banskej Bystrici 15. mája 2024. Foto: TASR Ján Krošlák

Premiéra vážne postrelil 71-ročný muž po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej, ktoré bolo 15. mája. Páchateľa vzal Špecializovaný trestný súd do vyšetrovacej väzby.

Bratislava 29. mája (TASR) - Liečba predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD) naďalej prebieha podľa očakávaní, pacientov stav je uspokojivý. TASR o tom informoval tlačový odbor Úradu vlády (ÚV) SR. Premiér je hospitalizovaný vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Vicepremiér Robert Kaliňák (Smer-SD) doplnil, že zdravotný stav premiéra sa vyvíja z pohľadu lekárov uspokojivo. "Pacient sa začína dostávať do fázy, kedy by mohla začať rekonvalescencia v plnom prúde. Toto je pre nás veľmi potešujúca správa," skonštatoval. Výrazne to podľa neho zjednodušuje predpoveď budúceho návratu. Za veľmi dobrú správu označil, že pacient po dlhých dňoch už prijíma stravu.

Zároveň potvrdil, že najvážnejšie zranenia sa týkali brušnej dutiny, respektíve tráviaceho traktu, a časti pohybového ústrojenstva. Ruka aj druhá noha sú podľa neho už "v celku v pohode". Na otázku, prečo o stave premiéra neinformujú ošetrujúci lekári, povedal, že ich tak chceli ušetriť od tlaku novinárov. Dodal, že sa snažia informovať čo najširšie.

Premiéra vážne postrelil 71-ročný muž po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej, ktoré bolo 15. mája. Páchateľa vzal Špecializovaný trestný súd do vyšetrovacej väzby.