< sekcia Slovensko

EVAKUÁCIA: Požiar na palube lietadla s europoslankyňou Záborskou

Poslankyňa Európskeho parlamentu Anna Záborská, archívna snímka. Foto: TASR/ Michal Svítok

Oheň sa nerozšíril a cestujúci ani posádka neutrpeli zranenia.

Viedeň/Budapešť/Brusel 20. november (TASR) - Lietadlo so slovenskou europoslankyňou Annou Záborskou museli v utorok evakuovať po tom, ako na jeho palube vypukol oheň. K incidentu došlo tesne pred odletom pravidelného ranného spoja o 7.05 h z Viedne do Bruselu. Oheň sa však nerozšíril a cestujúci ani posádka neutrpeli zranenia.

TASR o tom informovala europoslankyňa Záborská (KDH) prostredníctvom zaslanej tlačovej správy.

"Už sme rolovali, keď lietadlo zastalo a z kokpitu sme zacítili zápach. Zároveň sme videli, ako letušky zvážneli a rýchlo si obliekli ochranné vesty. V sprievode hasičských áut sa potom lietadlo vrátilo k letiskovej budove a nás evakuovali," zdôraznila Záborská.

Po následnej núdzovej evakuácii využila slovenská europoslankyňa ponuku leteckého prepravcu a presunula sa do Budapešti, aby sa dostala do práce.

"Tento týždeň máme v Európskom parlamente rokovania výborov a čaká nás aj množstvo hlasovaní. Stratený čas mi preto bude chýbať, ale som rada, že všetko nakoniec dobre dopadlo. Technika môže zlyhať, o to viac by som sa chcela poďakovať posádke lietadla aj všetkým, ktorí v tejto situácii konali naozaj profesionálne," dodala Záborská.