Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 4. december 2023Meniny má Barbora a Barbara
< sekcia Slovensko

Lipšic podal obžalobu na Miroslava V. podozrivého z vraždy exmanželky

Na snímke špeciálny prokurátor Daniel Lipšic prichádza na tlačovú konferenciu k podaniu obžaloby za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy na Miroslava V. v Pezinku 28. septembra 2023. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Lipšic priblížil, že dlho sa nevedelo o tom, kde sa nachádzajú telesné pozostatky poškodenej. Pred dvomi rokmi sa pri prehliadke priestorov skladu vo Veľkých Ripňanoch našiel plastový sud.

Pezinok 28. septembra (TASR) - Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic podal obžalobu na Miroslava V. pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy. Obvinený si mal v roku 2016 z pomsty objednať únos exmanželky do areálu skladu vo Veľkých Ripňanoch, následne ju tam mal usmrtiť a jej telesné pozostatky rozpustiť v plastovom sude s kyselinou sírovou a chlorovodíkovou. Šéf Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) o tom informoval na štvrtkovom tlačovom brífingu.

Motívom konania Miroslava V. bola podľa špeciálneho prokurátora pomsta, pretože Andrea V. vypovedala proti svojmu exmanželovi v ekonomických trestných veciach.

Lipšic priblížil, že dlho sa nevedelo o tom, kde sa nachádzajú telesné pozostatky poškodenej. Pred dvomi rokmi sa pri prehliadke priestorov skladu vo Veľkých Ripňanoch našiel plastový sud. "Bol predmetom veľmi rozsiahleho znaleckého dokazovania a zrejme prvýkrát v histórii slovenskej kriminalistiky sa podarilo stotožniť pozostatky poškodenej na základe fotokompozitných výplní, čiže zubných plomb," podotkol.Dôkazmi sú aj výpovede osoby, ktorá sa zúčastnila na únose, ale aj ďalšie svedecké výpovede a znalecké dokazovanie, ktoré podľa špeciálneho prokurátora "mimo rozumnej pochybnosti preukazujú vinu obvineného".

Miroslav V. bol pôvodne právoplatne odsúdený za zločin pozbavenia osobnej slobody. Krajský súd v Trnave však 18. apríla vyhovel návrhu špeciálneho prokurátora a povolil obnovu konania. V rovnaký deň bolo Miroslavovi V. doručené uznesenie o vznesení obvinenia z úkladnej vraždy. Obvinený je stíhaný väzobne.