Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Slovensko

Lučanského manželka i Smer vyzvali na vyvesenie čiernej vlajky

Na archívnej snímke Milan Lučanský. Foto: TASR - Jakub Kotian

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) na sociálnej sieti vysvetlil, že ministerstvo nepristúpilo k vyveseniu čiernych zástav na štátnych budovách vzhľadom na okolnosti prípadu.

Bratislava 2. januára (TASR) - Ministerstvo vnútra by malo zabezpečiť vyvesenie čiernej vlajky na svojej budove, ale aj budove Policajného zboru, na pamiatku zosnulého policajného exprezidenta Milana Lučanského. Vyzýva k tomu opozičná strana Smer-SD. Vyvesenie vlajky si želá aj manželka Martina Lučanská.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) na sociálnej sieti vysvetlil, že ministerstvo nepristúpilo k vyveseniu čiernych zástav na štátnych budovách vzhľadom na okolnosti prípadu. Rovnako nie sú naplnené podmienky vyhlásenia štátneho smútku.

"Príslušníci Policajného zboru si, samozrejme, môžu uctiť pamiatku generála Lučanského na Prezídiu Policajného zboru, kde je umiestnená kondolenčná kniha, rovnako ako zapálením sviečky na všetkých pracoviskách Policajného zboru," dodal Mikulec.

Vyšetrovanie trestnej veci, v ktorej bol obvinený aj Lučanský, je podľa ministra vykonávané zákonným spôsobom, pod dozorom príslušného prokurátora, preskúmavané aj rozhodovacou činnosťou súdov. "Vedené je na základe množstva dôkazov, ktoré sa vyhodnocujú jednotlivo a aj v celku, priebežne sa zabezpečujú ďalšie dôkazy a podklady do spisu. Vyšetrovateľ žiadnym spôsobom neobmedzoval styk obvineného s rodinnými príslušníkmi, príslušná žiadosť o umožnenie návštevy vyšetrovateľovi doteraz doručená nebola," uviedol.

Vdova po Lučanskom kritizovala tiež prítomnosť "Mikulcovho komanda" počas jej posledného stretnutia s manželom. "Je štandardným postupom, keď v nemocnici dohliadajú na hospitalizovaného väzobne stíhaného príslušníci Policajného zboru," odpovedal minister.

Bývalý policajný prezident Lučanský zomrel v stredu (30. 12. 2020) po tom, čo sa deň predtým vo väzbe pokúsil o samovraždu.