Quantcast
< sekcia Slovensko

Ľudí budú aj naďalej kontrolovať pri vstupe na Slovensko

Na snímke policajti kontrolujú vodičov na hraničnom prechode Petržalka-Berg, archívna snímka. Foto: TASR - Martin Baumann

Mikulec deklaroval, že hneď ako budú k dispozícii pomocné sily a prostriedky, zámerom bude otvoriť čo najviac priechodov.

Bratislava 7. júla (TASR) - Kontroly na hraniciach pri vstupe na územie Slovenska budú naďalej pokračovať. Slovensko ostáva v druhom stupni Alert systému pre prijímanie protiepidemických opatrení na vnútorných hraniciach krajiny. Na svojom zasadnutí tento stupeň v stredu odobrila vláda.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) má oprávnenie určiť na všetkých bývalých hraničných priechodoch tretej kategórie stav, rozsah a spôsob výkonu kontrol, týkajúcich sa karanténnych povinností osôb po vstupe na územie SR.

Mikulec deklaroval, že hneď ako budú k dispozícii pomocné sily a prostriedky, zámerom bude otvoriť čo najviac priechodov. Cieľom je znížiť diskomfort ľudí, ktorí dennodenne prechádzajú hranicami a v súčasnom sprísnenom režime sú nútení k dlhým obchádzkam.

Režim kontrol na hraniciach má za cieľ minimalizovať riziko delta variantu.