< sekcia Slovensko

M. Glváč už zvažoval, že by nebol na kandidátke Smeru, povedal R. Raši

Richard Raši, archívna snímka. Foto: TASR Jakub Kotian

Ministerka kultúry Ľubica Laššáková (Smer-SD) uviedla, že zotrvanie vo funkcii je na Glváčovej osobnej zodpovednosti.

Bratislava 29. októbra (TASR) - Podpredseda parlamentu Martin Glváč (Smer-SD) podľa podpredsedu Smeru-SD Richarda Rašiho už zvažoval, že by nebol súčasťou kandidačnej listiny Smeru-SD do volieb. Pred novinármi to v utorok vyhlásil Raši.

"Myslím si, že aj Martin sa sám vyjadroval k tomu, že zvažuje, že by nešiel na kandidátku," skonštatoval Raši.

Europoslankyňa za Smer-SD Monika Beňová novinárom povedala, že Glváč musí vedieť, čo si písal s Marianom K. "Z toho, čo som videla, to nie je príjemné," skonštatovala na margo údajnej komunikácie.

O svojom zotrvaní vo funkcii by mal podľa Beňovej rozhodnúť on sám. Dodala tiež, že sa neobáva, že by sa mohla ocitnúť v nejakej komunikácii. Novinárom povedala, že už dlho nie je v žiadnom kontakte s Marianom K.

Ministerka kultúry Ľubica Laššáková (Smer-SD) uviedla, že zotrvanie vo funkcii je na Glváčovej osobnej zodpovednosti.

Predstavitelia Smeru-SD sa v utorok stretli, aby prerokovali zmenu stanov vzhľadom na novelu zákona o politických stranách. Rozprávať tiež mali o tom, či má Glváč ostať vo funkcii podpredsedu parlamentu. Premiér a podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini naznačil, že by Glváčov odchod uvítal.

Na utorok o 15.00 h je zvolaná mimoriadna schôdza parlamentu, na ktorej chce opozícia odvolať Glváča z funkcie podpredsedu Národnej rady SR. Dôvodom je jeho komunikácia s Marianom K., ktorý je obžalovaný z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

Glváč už medzitým povedal, že ku komunikácii zaujme stanovisko v utorok popoludní. Zároveň potvrdil, že s Marianom K. komunikoval.