< sekcia Slovensko

Kolíková: Je otázne, či sa pozastavenie vyhlášky prejaví v praxi

Na archívnej snímke ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. Foto: TASR - Martin Baumann

Ústavný súd v utorok pozastavil účinnosť časti vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa upravuje aktuálny režim na hraniciach.

Bratislava 28. júla (TASR) – Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) predpokladá, že rozhodnutie Ústavného súdu (ÚS) SR pozastaviť časť vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR upravujúcej režim na hraniciach sa v praxi zrejme neprejaví. Ministerka to uviedla na stredajšom stretnutí s novinármi.

„Potrebujeme poznať písomné rozhodnutie ÚS SR, najmä odôvodnenie, prečo došlo k pozastaveniu prechodných ustanovení vyhlášky," uviedla Kolíková. Až keď sa oboznámi s odôvodnením, bude reagovať. „Dňa 2. augusta sa však končia výhody pre zaočkovaných prvou dávkou, takže je otázne, ako sa rozhodnutie ÚS SR prejaví v praxi," dodala ministerka.

Ústavný súd v utorok pozastavil účinnosť časti vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa upravuje aktuálny režim na hraniciach. Vyhlášku napadla opozícia, jej návrh prijal súd na ďalšie konanie v celom rozsahu.