< sekcia Slovensko

M. Krajčí pripravuje zákon pre lekárov, ktorí pracovali počas pandémie

Na snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO) a hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva SR Zuzana Eliášová. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Konkrétne počty lekárov, ktorí si svoju prácu počas pandémie neplnili, však šéf rezortu zdravotníctva zatiaľ povedať nevie.

Bratislava 28. mája (TASR) – Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) pripravuje v spolupráci s Ministerstvom financií (MF) SR zákon, ktorým by sa chceli poďakovať a odmeniť lekárov pracujúcich aj počas pandémie nového koronavírusu v uplynulých mesiacoch a týždňoch. Potvrdil to na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Krajčí informoval, že o zákone rokuje s ministrom financií SR Eduardom Hegerom (OĽaNO) a aj ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milanom Krajniakom (Sme rodina). Krajniak by podľa Krajčího slov tiež chcel odmeniť ošetrovateľov v domovoch, ktorí sa starali o pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19.

Konkrétne počty lekárov, ktorí si svoju prácu počas pandémie neplnili, však šéf rezortu zdravotníctva zatiaľ povedať nevie. "Priznám sa, že to nemám ešte úplne presne zmapované, čo sa týka špecialistov," doplnil. Zároveň sa poďakoval všeobecným lekárom, z ktorých veľká časť podľa jeho slov pracovala kvalitne až nadštandardne.