< sekcia Slovensko

M. Lajčák prijal dezignovaného veľvyslanca Kazachstanu R. Vasilenka

Na archívnej snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Obaja predstavitelia pozitívne zhodnotili aktuálny vývoj slovensko-kazašských vzťahov a vyslovili sa za ich všestranné zintenzívnenie, predovšetkým v obchodno-ekonomickej oblasti.

Bratislava 14. januára (TASR) – Kazachstan patrí medzi najvýznamnejších partnerov Slovenska v Strednej Ázii. Uviedol to v utorok minister zahraničných a európskych záležitostí Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) po prijatí dezignovaného veľvyslanca Kazašskej republiky v SR Romana Vasilenka pri príležitosti odovzdania kópií jeho poverovacích listín.

Obaja predstavitelia pozitívne zhodnotili aktuálny vývoj slovensko-kazašských vzťahov a vyslovili sa za ich všestranné zintenzívnenie, predovšetkým v obchodno-ekonomickej oblasti. Minister okrem iného uvítal rozhodnutie Kazachstanu zriadiť na Slovensku plnohodnotný zastupiteľský úrad. TASR o tom informoval odbor ministerstva zahraničných a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

Partneri sa dotkli aj súčasného zahraničnopolitického diania v strategicky dôležitom regióne Strednej Ázie, ako aj v širšom globálnom kontexte.