Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 1. jún 2023Meniny má Žaneta
< sekcia Slovensko

M. Šimečka potvrdil rozhovory s J. Spišiakom o možnostiach spolupráce

Na snímke predseda strany Progresívne Slovensko a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka počas tlačovej konferencie k parlamentným voľbám v Bratislave v stredu 1. februára 2023. Foto: TASR Jaroslav Novák

Predsedníčka strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová postup strany do volieb zatiaľ nekonkretizovala.

Bratislava 23. marca (TASR) - Predseda Progresívneho Slovenska a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka potvrdil rozhovory s bývalým policajným prezidentom Jaroslavom Spišiakom o možnostiach spolupráce. Zároveň odmietol, že by strana rokovala so súčasným šéfom polície Štefanom Hamranom. Uviedol to vo štvrtkovej relácii TV Joj Na hrane.

Predsedníčka strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová postup strany do volieb zatiaľ nekonkretizovala. Neeviduje signály, že by poslanci Jana Žitňanská a Juraj Šeliga mali v najbližších dňoch zo strany odísť.

Diskutujúci sa zhodli, že v parlamente sa predkladajú aj nevhodné návrhy. Šimečka hovorí o festivale populizmu. Remišová deklarovala, že Za ľudí nebude predkladať zákony rozvracajúce štátny rozpočet. Avizuje však návrh úpravy paragrafu 363 Trestného poriadku. Rovnako poslanci strany navrhnú krátenie výsluhových dôchodkov pre policajtov, ktorí boli odsúdení za závažnú trestnú činnosť korupcie alebo ako súčasť organizovanej trestnej skupiny.