Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 21. júl 2024Meniny má Daniel
< sekcia Slovensko

M. Šimečka: Prvé neoficiálne správy pôsobia nádejne

Na snímke podpredseda NR SR Michal Šimečka (PS). Foto: TASR - Martin Baumann

Definitívne výsledky eurovolieb vrátane informácií o účasti budú zverejnené v nedeľu po 23.00 h po ukončení hlasovania vo všetkých krajinách Európskej únie.

Bratislava 9. júna (TASR) - Prvé neoficiálne odhady výsledkov eurovolieb vyzerajú pre Progresívne Slovensko (PS) nádejne. Vo voľbách sa mu malo podariť uspieť. Poukázali na to predseda hnutia Michal Šimečka a líder kandidátky Ľudovít Ódor.

"Chcem poďakovať všetkým, ktorí v sobotu (8. 6.) prišli voliť. A špeciálne ďakujem tým, ktorí prišli zvoliť Progresívne Slovensko. Prvé neoficiálne správy pôsobia nádejne. Zdá sa, že voliči, ktorým záleží na proeurópskom Slovensku, zodpovedne prišli voliť," poznamenal Šimečka na sociálnej sieti.

Aj Ódor poďakoval všetkým voličom. "Špeciálne ďakujem tým, ktorí prišli zvoliť PS. Neoficiálne výsledky hovoria, že sa nám podarilo uspieť. Spoločne sme dokázali získať najsilnejší mandát pre proeurópske Slovensko," dodal na sociálnej sieti.

Definitívne výsledky eurovolieb vrátane informácií o účasti budú zverejnené v nedeľu po 23.00 h po ukončení hlasovania vo všetkých krajinách Európskej únie. Zverejnia ich na stránke www.volbysr.sk. Výsledky zároveň oficiálne potvrdí komisia na tlačovej konferencii. Predbežné výsledky do tohto času nebude Štatistický úrad SR zverejňovať.